HBD-100-100 R BESS
Description
Specifications
  • 100kW nominal rated power
  • 107.5kWh nominal energy storage capacity
  • Real-time data monitoring
  • Eco-friendly 100% electricity
  • Rechargeable by the Grid, PV, and Diesel Generators
Dimensions & Weight
Length: 2430mm
Width: 1825mm
Height: 2250mm