HBD-1000-2000 A BESS
Description
Specifications
  • 1000kW nominal rated power
  • 2090kWh nominal energy storage capacity
  • Real-time data monitoring
  • Eco-friendly 100% electricity
  • Rechargeable by the Grid, PV, and Diesel Generators
Dimensions & Weight
Length: 6100mm
Width: 2440mm
Height: 2600mm