HBD-500-1000 A BESS
Description
Specifications
  • 500kW nominal rated power
  • 1045kWh nominal energy storage capacity
  • Real-time data monitoring
  • Eco-friendly 100% electricity
  • Rechargeable by the Grid, PV, and Diesel Generators
Dimensions & Weight
Length: 3950mm
Width: 2250mm
Height: 2250mm